24 خرداد ماه 1401
گزارشی از هشت تونل باد مطرح جهان

پرواز، خاطره ساختن از یک رویا


با بهره برداری از میکامال به عنوان بزرگترین مرکز خرید و تفریح در نوار شمالی خلیج فارس، کیش صاحب مجموعه با ارزشی از امکانات تفریحی و گردشگری خواهد شد که مجموعه آنها در کنار هم به ویژه در قلب یک مرکز خرید و تفریح، نمونه ای کم نظیر در جهان به شمار می رود. یکی از جاذبه‌هایی که میکامال تقدیم به گردشگری و توریسم جزیره کیش خواهد کرد، اولین تونل باد داخل سازه است که در ایران به گردشگران سرویس می دهد. تونل بادی در تراز جهانی که شرکت "ارودیوم" کار طراحی و ساخت آن را انجام داده است. 
اما بهره برداری قریب الوقوع از تونل باد میکامال کیش باعث شد تا نگاهی داشته باشیم به فهرست تونل بادهای مشهور جهان و جالب است بدانید بسیاری از مشهورترین تونل بادهای جهان را شرکت ارودیوم ساخته است، همان شرکتی که طراحی و ساخت تونل باد میکامال کیش را نیز بر عهده داشته است.

از دیزنی لند شانگهای تا میکامال کیش 

تونل باد دیزنی لند شانگهای:
تونل باد دیزنی لند شانگهای در دهکده تفریحی  توسط Aerodium طراحی و ساخته شده که یک تونل باد منحصر به فرد است.
این تونل باد از پرواز و تعامل با وسایل اطراف در دیزنی لند برای جذب مخاطب استفاده می کند. 

تونل باد بحرین:
تونل باد Gravity در بحرین واقع شده است ویک تونل زیبای تمام شیشه ای است که توسط Aerodium  طراحی شده است. این تونل به شکل چشم نوازی در وسط یک اتاق بزرگ با سقف های بلند قرار دارد. امکاناتش واقعا زیباست همانطور که گفته شد، این تونل 12 متری، شیشه ای است که باعث می شود پرواز در آن چشم اندازی منحصر به فرد داشته باشد. 

تونل باد میکامال کیش:
تونل باد میکا مال اولین تونل باد ایران در فضای بسته‌ی یک مرکز خرید خواهد بود که به‌ صورت یک استوانه‌ی شیشه‌ای در میان طبقات سوم و چهارم قرار می‌گیرد. این تونل به ارتفاع 8 متر و قطر 3 متر، نخستین نمونه در نوع خود در ایران به شمار می‌آید که با این مقیاس و برای استفاده‌ی همگانی درون یک سازه‌ی تجاری طراحی و پیاده‌سازی می‌شود. در هنگام پرواز، سرعت باد بر اساس میزان آمادگی و مهارت افراد توسط اپراتور تونل تنظیم می‌شود تا هر کسی بتواند بهترین تجربه‌ی پرواز خود را داشته باشد. جت فن‌های مکنده‌ای که در بالای تونل قرار گرفته‌اند، هوا را با سرعت 220 کیلومتر بر ساعت به گردش درمی‌آورند. طراحی و ساخت تونل باد میکا مال با بهره‌گیری از پیش‌رفته‌ترین دانش و فناوری روز به دست شرکت ارودیوم (Aerodium) از کشور لاتویا (Latvia) انجام می‌شود. ارودیوم علاوه بر این، سابقه‌ای طولانی در ساخت تونل‌های باد آموزشی، نظامی و تفریحی را در کارنامه‌ی خود دارد.

تونل باد ابوظبی :
پروازکنندگان با تجربه گفته اند که پرواز در این تونل با تونل های باد معمولی قابل مقایسه نیست. چیزی کاملاً متفاوت و ترسناک و شگفت انگیز است. آنها گفته‌اند که اندازه بزرگ آن، تجربه استفاده ازاین تونل باد را بسیار شبیه به پرواز در آسمان می‌کند.
این تونل با ارتفاع 32 متری به واقع یک هیولا است. یک تونل معمولی از چهار فن در اتاق پرواز خود استفاده می کند و تونل باد ابوظبی دارای 16 فن است! 

 تونل باد Windoor Realfly :
تونل باد Windoor Realfly در اسپانیا یک تونل باد استاندارد 14 فوتی است. ویندور مربیان سطح بالایی دارد که در این مرکز کار می کنند، اما در عین حال رقابت می کنند و نماینده بسیاری از کشورها هستند و این موضوع آن را به قطبی برای حضور و رقابت پرواز کنندگان حرفه ای تبدیل کرده است.

تونل باد Wingsuit استکهلم:
wingsuit در واقع تأسیسات یک مرکز مخفی مؤسسه تحقیقاتی هوانوردی سوئد بود که در سال 1940 ساخته شد. هواپیماهای جنگنده سوئدی در اینجا توسعه یافتند. بعدها این امکانات توسط آژانس فضایی اروپا مورد استفاده قرار گرفت. به بخش تاریخچه وب سایت آنها نگاهی بیندازید تا در مورد این تأسیسات شگفت انگیز و چگونگی تبدیل شدن آن به اولین تونل پرواز سرپوشیده بیشتر بدانید.
این مرکز در سال 2017 در دسترس عموم قرار گرفت و شامل یک تونل افقی با یک بخش شیبدار است که شما را برخلاف جریان جریان هوا به سمت جلو پرواز می دهد. 

تونل باد Skydive شهر اوترخت:
Skydive در هلند اولین تونل پرواز دوقلو اروپایی است. که در واقع از دو تونل باد در کنار هم تشکیل شده. دیدن این تونل های خواهر منظره بسیار زیبایی است. هر یک از تونل ها دارای چهار توربین بادی قدرتمند است و هردو تونل 13.5 فوتی دارند. 

ریپ کورد – تول باد در یک کشتی تفریحی:
RipCord  در واقع نام تونل های بادی است که Royal Caribbean International در کشتی های تفریحی خود دارد.
تونل‌های باد با قطر 10 فوت و ارتفاع 23 فوت در قسمت عقب (پشت) کشتی‌های کروز و خارج از آن قرار دارند. بنابراین مردم می توانند حین تجربه پرواز منظره ای شگفت انگیز از دریای آزاد را در اطراف خود ببینند. نمی توان انکار کرد که آزمایش یک تونل باد در یک کشتی کروز بسیار باورنکردنی است!

07 اسفند ماه 1401

میکامال بزرگترین مجموعه تجاري و تفریحی نوار شمالی خلیج فارس واقع در ضلع شرقی جزیره کیش است که در فهرست 10 مرکز برتر تجاري خاورمیانه در سال 2020 قرار گرفته است. این مرکز تجاري تفریحی در 7 طبقه (2 طبقه پارکینگ و 5 طبقه تجاري تفریحی) طراحی و ساخته شده است.

06 اسفند ماه 1401

به میکامال بیایید تا تفریح و گردش را همراه با خرید های جذاب تجربه کنید.

با تله کابین ساحلی میکامال، آبهای نیلگون این جزیره مرجانی را از دید پرندگان ببینید و  سپس وارد مرکز خرید شوید و آنجا آخرین آثار سینمایی ایران و جهان را در سالن های لوکس و VIP میکامال مشاهده کنید.

با تونل باد میکامال لذت پروازی شیرین را

ما را دنبال کنید

شاید شما سفر به کیش را در برنامه خود گذاشته باشید اما ندانید که برای استفاده بهتر از زمان اقامت در کیش و لذت بردن از این فرصت گردشگری، چه چیزهایی را باید در برنامه سفر خود جای دهید. برای این کار معمولا جاذبه های گردشگری کیش را در اینترنت جستجو می کنید یا دنبال مکان های توریستی یا یا جاهای دیدنی کیش می گردید.شاید اگر بخواهید برنامه سفر دقیق تری داشته باشید چیزهایی مثل هتل های کیش، آب و هوای کیش، اقامت در کیش، غواصی در کیش، غذای دریایی، پارک دلفین ها، تفریحات کیش، بازی های آبی یا چیزهایی مثل این را هم جستجو کنید تا برنامه سفر دقیق تری داشته باشید. ... اما ما اینجا می خواهیم به شما کمک کنیم تا در زمان اقامت در کیش، جاهای شگفت انگیز تری ببینید و و وقتی برگشتید اگر کسی از شما پرسید توی کیش خوش گذشت یا نه؟ با اطمینان بگویید توی کیش آرزوهات خاطره میشه. اولین راهنمایی ما به شما این است که تله کابین میکامال یا تله کابین ساحلی کیش را جستجو کنید. تله کابین میکامال اولین تله کابین ساحلی ایران است که فاصله اسکله تفریحی کیش تا طبقه چهارم مرکز خرید و تفریح میکامال را طی می کند. کابین های زرد رنگ و زیبای این تله کابین را شرکت پورشه طراحی کرده و انحصارا برای کیش ساخته شده و کابین ها مجهز به سیستم تهویه و خنک کننده هستند. اما این تنها چیزی نیست که میکامال به عنوان بزرگترین پاساژ یا مرکز خرید در کیش برای گردشگران آماده کرده. اولین تونل باد یا تونل پرواز داخل یک مرکز تجاری، آکواریوم آب شور و آب شیرین با امکان غواصی، بولینگ، اسپا، سینما، سالن پاتیناژ (با استاندارد بازی های المپیک) و بسیاری از تفریحات هیجان انگیز را برای مردان، زنان و کودکان مسافران و توریست ها فراهم کرده تا کمکی به توریسم کیش کرده باشد.

تمامی حقوق این سامانه متعلق به مرکز خرید و تفریح میکامال است.1400